Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Baykal'dan Sarıgül açıklaması: Günü geldiğinde..

Baykal'dan Sarıgül açıklaması: Günü geldiğinde..
Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'le ilgili 'CHP'ye katılırsa, CHP'yi bozar', 'CHP çapulcu partisine döner' dediği yönündeki iddiaları yalanladı

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’le ilgili ‘CHP’ye katılırsa, CHP’yi bozar’, ‘CHP çapulcu partisine döner’ dediği yönündeki iddiaları yalanladı. Baykal yaptığı yazılı açıklama şöyle dedi:
“Bugün görsel ve yazılı bazı yayın organlarında benim, İstanbul Büyükşehir belediye başkan aday tartışmaları içinde adı geçen bir kişi ile ilgili bir açıklama yaptığım iddiası yer almıştır. Bu iddia doğru değildir. Bu konuda herhangi bir açıklama yapmış değilim. Haberin sahibi olan ajansın herhangi bir temsilcisi ile de bir araya gelmedim. Zaten bu haber içinde kullanılmış olan bazı ifadelerin bana ait olamayacağını kamuoyumuzun da takdir edeceğine inanıyorum. O nedenle bu yakıştırma bir haberdir. Bu konuda henüz bir açıklama yapmamış olmam elbette bu konuda bir düşüncem olmadığı anlamına gelmez. Günü geldiği zaman elbette kendi üslubumla gerekli açıklamayı yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.”

KAYITDIŞI SOHBET

Baykal’la ilgili iddianın gündeme nasıl geldiğini Reha Muhtar Vatan gazetesindeki köşesinde şöyle aktarmıştı: “Dün Talat Atilla imzalı bir haber düşüyor internet sitelerine... Meclis’teki odasında parlamento muhabirlerini, kayıt dışı bir sohbette (off the record) kabul ediyor Deniz Baykal... Mustafa Sarıgül için o sohbette o kadar gazetecinin önünde “CHP’ye katılırsa, CHP’yi bozar” diyor... Yetmiyor “CHP çapulcu partisine döner” ifadesini kullanıyor... Gazeteciler sözlere heyecanlanınca “bu sohbet kayıt dışıdır hatırlatırım...” şerhini düşüyor...”

Radikal, 24.10.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.