Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan'dan 'Yavuz Sultan Selim' açıklaması

Erdoğan'dan 'Yavuz Sultan Selim' açıklaması

Başbakan Erdoğan, 3. köprünün ismiyle ilgili eleştiriler hakkında konuştu. Erdoğan ayrıca, muhalefetten gelen 'ithal hayvan' sözlerine de yanıt verdi.

Başbakan Erdoğan, Denizli'nin Çivril ilçesinde düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın gündeminde, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Hala dışarıdan hayvan getiriyorlar" sözü ile 3. köprüye verilecek isim vardı.

Bu Kurban Bayramı'nda, tamemen ülkede yetiştirilen hayvanların satışta olacağını söyleyen Erdoğan, Yavuz Sultan Selim ismiyle ilgili de, "Biz ecdadımızla büyüdük, ecdadımızla övünüyoruz..." dedi.

Başbakan Erdoğan, CHP liderini kastederek, "Dün çok enterasan, Trakya'da konuşuyor söylediği şu, 'Hala dışarıdan hayvan getiriyorlar.' Biz, bıraktık bu işi, şimdi hayvan getirmiyoruz" diyen Erdoğan şunları söyledi:

"Getirilmesi gerekirse yine getiririz. Ama bakın şimdi bu kurbanda artık tamamen ülkemizdeki yetiştirdiğimiz hayvanları vatandaşımızın huzuruna getiriyoruz. İthal hayvan yok. Belki de kısa bir zaman içerisinde ihraca başlayacağız. Bunun adımlarını, bunun çalışmalarını yapıyoruz. Bu konudaki hassasiyetimiz ortadadır.

Bütün mesele halkımıza daha ucuza hayvanı getirebilmek, daha ucuza kesim yaptırabilmek, daha ucuza et yedirebilmektir. Kıymasından bonfilesine kadar bunun hepsini sağlayabilmektir. Fiyatlara bakıldığında buradaki limiti görmek zaten mümkündür."

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ
AK Parti döneminde yaşanan diğer ekonomik gelişmeler hakkında da bilgi veren Erdoğan, yapılan hizmetleri görmeyen bir muhalefetin olduğunu söyledi.

3. köprüyle ilgili 'Niye bunun adını Yavuz Sultan Selim koydunuz' dendiğini söyleyen Erdoğan, "Ne olacaktı? Oturduk, konuştuk, istişaremizi yaptık, dedik ki; 'Buranın adını da Yavuz Sultan Selim Köprüsü koyalım.' Biz ecdadımızla büyüdük, ecdadımızla övünüyoruz. O kısa padişahlığında ülkemizi nereden nerelere getirdi. İnkar mı edecektik onları. Onları hatırlamak için bu isimlerle yad ediyoruz" şeklinde konuştu.

ntvmsnbc.com, 29.09.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.