Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Egemen Bağış'tan ikinci 'Ouokl' vakası: Rö

Egemen Bağış'tan ikinci 'Ouokl' vakası: Rö
AB Bakanı Egemen Bağış bugün twitter'dan paylaştığı bir mesajla takipçilerini yine şaşırttı.

Radikal.com.tr - AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış twitter’da yine çok tartışılacak bir mesaja daha imza attı. İstanbul Eminönü’nde incelemelerde bulunan ve incelediği baklava yarışması hakkında takipçilerine bilgi veren Bağış, son olarak ‘Rö’ şeklinde bir tivit attı.

İşte Bakan Bağış’ın dakikalar içinde binlerce kez RT edilen ‘Rö’ tivitine giden süreç:

- İyi Pazarlar! Eminönü'nde Baklava Ustaları Yarışmasına, Çatalca İlçe Danışma Meclisi'ne & Sultançiftlik hizmet tesis açılışına katılacağız.

- Eminönü'nde Festivali yapılan Baklava ile kız isteriz. Baklavasına maç yaparız. Sevinçlerimizi ve Bayramlarımızı baklava ile kutlarız.

- Baklavanın Avrupa Birliği’nde artık Türkiye ile tescillenmesi için önemli bir adım attık Dünyanın ve AB'nin ağzı baklavamız ile tatlanacak.

- Renkligül devrimiyle uğraşanlar da, palalarını millete sallayanlar da iyi bilsin ki… DARI UNUNDAN BAKLAVA, İNCİR AĞACINDAN OKLAVA OLMAZ.

- Rö

‘OUOKL’ İLE GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMİŞTİ
Egemen Bağış, Haziran ayında da ‘Ouokl’ şeklinde bir tivit atmış, bu kelime kısa sürede sosyal medyada bir fenomene dönüşmüştü. Daha sonra attığı tivitle ilgili canlı yayında bir açıklama yapan Bağış, mesajın Kazlıçeşme mitinginde cep telefonu cebindeyken dokunmatik ekranı nedeniyle gayri ihtiyarı atıldığını söylemişti.

Radikal, 29.09.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.