Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Müezzinoğlu: Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil

Müezzinoğlu: Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil

SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gezi Parkı olaylarında atılan sloganlarını birilerinin malzeme yapmaya çalıştığını belirterek, "Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı’nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne’nin Keşan İlçesi’ne geldi. Bakan Müezzinoğlu, ilk olarak sabah Konyalı İş Adamları Derneği (KONSİAD) üyeleri ile bir restoranda sabah kahvaltısı yaptı. Gazetecilerin Beşiktaş-Galatasaray derbisinde çıkan olayları sorması üzerine, Müezzinoğlu, bu tür olaylarda sporu desteklemek gerektiğini ifade ederek, "Hakemin, oyuncuların ve karşı takımın zaman zaman hata yapabilir.

Ancak bunun hiçbir zaman kavgayı, kırmayı, dökmeyi, sahaya inmeyi gerektirmeyeceğini düşünüyorum. Spor alanlarımızda, sahalarımızda hiçbir zaman böyle olayların yaşanmasını istemeyiz. Son yıllarda sporun güzelliği daha çok rekabete ve çatışmaya dönüştü. Biliyorsunuz Mustafa Kemal Atatürk, ’Ben sporcunun çevik ve ahlaklısını severim’ der. Burada ahlak önemli. Birbirimize saygı duymak ve değer vermek önemli. Biz aynı ülkenin insanlarıyız. Biz aynı hedefleri olan insanlarız. Bazen aynı takımın seyircileri bile zaman zaman tartışabiliyor, kavga edebiliyor. Buna kanunlarla, yasalarla tabii ki önlem almak gerekir. Biz önce birbirimizi daha çok sevmeliyiz. Bunlar çok hoş hareketler değil" dedi.

TAKSİM’DEKİ PLANI MİLLET BOZMUŞTUR

Bir gazetecinin, karşılaşmada taraftarların ’Her yer Taksim her yer direniş’ sloganları attığını hatırlatması üzerine Müezzinoğlu, "Birileri artık onu malzeme yapmaya çalışıyor. Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı’nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda. Seçim yaklaşıyor, herkes elleri sıksın, gönüllerle iletişim kursun. Partiler de aldığı neticenin hakkını versin.

Şimdi seçimler geliyor. Biz üzerimize düşen görevi yapacağız. Birilerinin milletin duygularını tahrik ederek milletin istikrarını bozmaya hakkı yok. Birilerinin bu ülkenin güçlü yolcuğunu engellemeye hakkı yok. Bu fotoğrafı millet çok net gördü. Taksim’de yapılmak istenen 3-5 ağacın sökülmek istenmesi değildir. Bu büyük bir oyundur. Birilerinin bu ülkenin ilerleyişini, demokratikleşmesini, sandık iradesini engellemeye yönelik bir harekettir, bir plandır. Bunu millet bozmuştur." Bakan Müezzinoğlu, kahvaltının ardından, iş adamlarıyla basına kapalı toplantı yaptı. Daha sonra da esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Müezzinoğlu, Keşan ziyaretinin ardından Uzunköprü ve Edirne’ye gidecek.

Hürriyet, 28.09.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.