Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > 'Türk ve Müslüman ülkeler olimpiyatları yapalım'

'Türk ve Müslüman ülkeler olimpiyatları yapalım'

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, "Türk ve Müslüman Ülkeler Olimpiyatları düzenleyelim" önerisinde bulundu.

- İstanbul 'un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nı Tokyo'ya kaptırmasının ardından yapılan tartışmalar durulmuyor.

Bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın; "Adil davranılmadı. 1 buçuk milyarlık İslam dünyası ile bağları da kesip atıyorlar” demesinin ardından bir öneri de TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut'tan geldi. Yakut, twitter hesabında yaptığı bir paylaşımda, 2020 Olimpiyatları’nın İstanbul yerine Tokyo’ya verilmesi ile ilgili olarak, "Türk ve Müslüman Ülkeler Olimpiyatları düzenleyelim" önerisinde bulundu.

 

Yakut, sayfasına Türkiye’nin bütün kriterleri yerine getirmesine rağmen AB’ye de alınmadığını belirterek, "Şartları taşımamıza rağmen olimpiyatları vermiyorlar. Türk ve Müslüman Ülkeler Olimpiyatları düzenleyelim" yazdı.

TENCERE-TAVACILAR SEVİNİYOR

Ak Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel de olimpiyatların Türkiye’ye verilmemesi ile ilgili yazdığı mesajda, ’‘Tencere-tavacılar, geziciler, olimpiyatları alamadık diye seviniyorlar. Bunların derdi çapulculuk. Çapulcuların işi ne? Vatana ihanet" dedi.

 

Radikal, 09.09.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.