Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Akdoğan: Süreç normal seyrinde

Akdoğan: Süreç normal seyrinde

Başbakan Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan, çözüm sürecinin normal seyrinde devam ettiğini söyledi

Başbakan Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan, çözüm sürecinin normal seyrinde devam ettiğini söyledi. Kanal 7’de yayınlanan Başkent Kulisi ’nde konuşan Akdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Kandil, sürece bu işin başından beri karşıydı. İmralı’dan gelen açıklama sonrası karşı olmayı bıraktı. Kandil taktik açıklamalarla hükümeti farklı bir yere çekmek istiyor olabilir. Süreç normal seyrinde devam ediyor. PKK’nın çekilme oranlarıyla ilgili yaptığı açıklamalar yanlıştır.

Diyarbakır’da Nevruz konuşmasında verilen mesaj, fikri oluşturuyor. Son dönemlerde taktik gereği yine silahı öne çıkaran bir açıklama var.” Akdoğan, “Kürt devleti kurulacak” sözlerinin gerçeği yansıtmadığını da belirtti.

Öte yandan Hakkâri’de konuşan BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, “Mart ayından bugüne nerdeyse beşinci ayını tamamlandığımız süreç gösterdi ki, Kürt sorununun çözümünde denenmeyen tek yöntem olan diyalog ve müzakere denendiğinde sonuç verebiliyor” dedi. Ata, sekiz aydır çatışmalarda kimsenin ölmediğine de temas etti.

 

Taraf, 09.09.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.