Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Başbakan Erdoğan'dan ODTÜ hakkında açıklama

Başbakan Erdoğan'dan ODTÜ hakkında açıklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde düzenlenen G20 zirvesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Erdoğan ODTÜ'de yaşananlar hakkındaki bir soru üzerine şunları söyledi. Bu tabii kimin nerede durduğunu göstermesi bakımından çok önemli. Ötekileştime kavramı son zamanlarda çok moda bir kavram. Kimin kimin öteleştidiği ortada. Danıştay'ın verdiği karara rağmen, diğer tarafta bakıyorsunuz başörtülü kimlik kartını vermekten bile kaçıyorlar. Ötekileştirmeyi kimlerin yaptığı çok önemli. Sol her zaman ötekileştimiştir.

 

Bu ülkenin evlatlarına karşı ötekileştirme kampanyası yürütülüyor. YÖK gereğini yapacaktır. Biz de gereğini yapacağız. Ben niçin polisimizin üniversitelerde neden görev almasını istediğimi bu olay ispatlamıştır. Orada sivil polis var hiçbir şey yapmıyor. Aksine destek verici bir çaba içerisine giriyor O üniversite herkesin sadece senin değil. Bahçe bekçisi gibi ellerinde pankartlar dolaşıyorlar bu nedir. Buna kimse mani olmaz, başörütlü kızlarımız da orada eğitim göreceklerdir.

YOL TARTIŞMASI

Bir başka olay. Bugün aynı şekilde belediyemizin ODTÜ'de yol çalışması var. ODTÜ'nün hocalarının olumlu kanaatlari olmasına rağmen bu gençler gelip bu yolun yapımını engellemeye çalışıyorlar. Kimin nerde durduğunu göstermesi bakımından bunlar çok önemli. Her şeyi önünü keserler, ön kesildiği zaman önü açmak kimin görevi polisimizin görevi. Yol açılacak bu yollar yapılacak.

 

ODTÜ: İNCELİYORUZ

Bu arada ODTÜ'den yapılan açıklamada, başörtülü öğrencilere yapılan sözlü müdahale olayının ayrıntılı olarak incelendiği belirtildi.

 

Hürriyet, 06.09.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.