Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Oktay Vural: Belgeselin adını 'Tavacı Recep Usta' koysalarmış

Oktay Vural: Belgeselin adını 'Tavacı Recep Usta' koysalarmış
İzmir'de basın toplantısı düzenleyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural; 'Belgesinin adını "Tavacı Recep Usta" koysalar daha iyi olurdu' dedi.

Türkiye’nin çok önemli konuları var ama müsaade ederseniz 'Ustanın hikâyesi'nden başlamak lazım diyen Oktay Vural; "Savaş kapıdayken, millet ekonomik sıkıntılar içinde inim inim inlerken koca koca adamlar ustalarına karşı artistiklerini sergilemek peşindeler. Körler sağırlar birbirini ağırlar olmuş. Kendisini anlatıyor, kendisi dinliyor. Film çeviriyorlar. " dedi.

'TAVACI RECEP USTA KOYSALAR DAHA İYİ OLURDU'

Kimse artık usta ve yamaklarının numaraları yutmuyor. Bu belgesinin adını yanlış koymuş olabilirler. Tavacı Recep Usta koysalar daha iyi olurdu. PKK terör örgütüydü ustayla birlikte aktivist oldu. Us ta ile birlikte Türk kavramı anayasadan çıkarılmak istendi. Ustayla birlikte Türk bayrağı geçerken ayağa kalkmaya savcılara sahip oldu. Irak, İran Suriye komşumuzdu, ustayla birlikte düşmanımız oldu. Sınavlar önceden şifresizdi, ustayla birlikte şaibeli oldu. Ustayla birlikte Kıbrıs milli davamız olmaktan çıktı. Ustayla birlikte medya yandaşlar candaşlar diye paylaşılır oldu.

 

'AYNI AKTÖRLER BÖLGEDE AMELİYAT MASASI KURDU'

Allah bizi Recep Tayyip Erdoğan’ın ustalığından korusun. Bu coğrafya çok önemli olaylar oluyor. Bölgemizde Osmanlı döneminde ameliyat masası kuranlar, yine aynı aktörler yine bir ameliyat masası kurmuşlar. O günde İngiltere, Fransa yapıyordu bugün de Amerika liderliğinde aynı senaryo yazılıyor.

 

 

Hangi dinamiklerle hangilerinin iktidara taşınmak istediği, bugünkü tabloyla kimin hangi görevi yaptığı çok açıktır. PKK açılımın gayesi, bir işbirliği devleti kurmak olmuştur. Bu senaryonun nihai amacı bir Kürdistan inşa etmektir. Bugün PKK açılımın gayesi terörü bitirmek değil bu kılıfa Milli mücadele ile yıktığımız Sevr’i ihya etmekte öte bir anlam taşımamaktadır. Yine bir masa kurulmuş, bu masada topraklarımız paylaşılmak istenmektedir.

Bugün içerde yaşadığımız gelişmeler ve dışarıda yaşadığımız gelişmeler bundan 100 yıl önce önümüze konulan senaryoların önümüze getirilmesidir. Bugün hem Türkiye’deki iç ve dış politikadaki gelişmeleri bundan arındırmak mümkün değildir. Hedefte biz varız.

Radikal, 05.09.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.