Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Ekonomik Gündem > TÜSİAD'ın yeni başkanı Erol Bilecik

 TÜSİAD'ın yeni başkanı Erol Bilecik
TÜSİAD Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Erol Bilecik seçildi.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) 47. Genel Kurul Toplantısı yapıldı. TÜSİAD Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonucu TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Cansen Başaran Symes'ın yerine tek aday olan Erol Bilecik seçildi.

TÜSİAD Onursal Başkanı Rahmi Koç oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yaparak, "Oyumuzu verdik, oldukça güzel konuşmalar yapıldı. Bir senede TÜSİAD çok yol almış, çalışmalar yapılmış. Memnun ve mesut ayrılıyoruz. Allah yeni yönetim kuruluna ve başkanına kolaylıklar versin" dedi.

Erol Bilecik ise konuşmasında, "Çok güzel bir gün. Türkiye'nin muhtelif dalgalandığı bir dönem var ama eminim bu günleri bu anlamda aşacak çok nedenimiz var. Öncelikle TÜSİAD tarafından iyi bir yönetim seçimler sonucunda gelmiş olacak. Ben hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bundan sonraki bütün dönemlerde Türkiye'nin daha refah, daha aydınlık geleceğe dönük olarak daha güzel günler geçireceğine dâir en ufak bir şüphem yok, kaygım yok. Hiçbir görev gerçekten zor değildir" ifadelerini kullandı.

aljazeera.com.tr, 12.01.2017


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.