Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bahçeli: Yıkılmadık

 Bahçeli: Yıkılmadık
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yapıyor.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:
“Erdoğan 7 Haziran sonucunu beğenmedi, sindiremedi. Bunun yanında AKP, tek başına iktidarı kaybetmenin korkusuyla kontrolden çıktı. Türkiye’yi şiddet döngüsüne hapsetti.
Çünkü kayıp ve felaketlerden hesap sorulabilmesi için fırsat doğmuştu. AKP kadrolarının ürkmesinin nedeni buydu. 9 Temmuz’da hükümeti kurma görevin
i alan Davutoğlu tekrar bir seçimin ağlarını ördü. CHP bu oyuna adeta figüranlık yaptı.
AKP’nin hükümet kurma isteği hiç olmadı. Sonuçta 1 Kasım’da AKP tek başına yetecek sonuca ulaştı. Kesin sonuçlar 12 Kasım’da açıklandı. Yemin merasimi bugün yapılacak.
MHP 7 Haziran’da yüzde 16 oy oranı ile 80 milletvekili aldı. Ne var ki 1 Kasım’da beklentilerin altına düştüğümüz açık bir gerçektir. Yüzde 11 oy oranı ve 40 milletvekiliyle 26. dönemde miletimizin verdiği muhalefet görevini en iyi şekilde yapacağız.
İftira ve yıkıcı propagandaya rağmen bize destekleyen aziz vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. 1 Kasım’da aldığımız neticenin başarı olduğu iddiasında değilim ama mağlup da olmadığımıza yürekten inanıyorum.
Elbette seçim sonuçlarını etraflıca inceliyor ve milli iradenin kararınza saygılı oluyoruz. Eleştirilere kulağımızı kapatmıyoruz. Daha iyisini yapmak hedeflediğimiz başarıyı yakalayabilmek için kuyumcu titizliğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Seçim sonuçlarını masaya yatırdık. 7 Haziran’da ve 1 Kasım’da partimizin çıkaracağı dersler vardır. Siyasi mesajları daha iyi tahlil etmek zorundayız. 1 Kasım’da yapılan seçimlerin diğer seçimlere kıyasla farkları vardır. Demokrasinin kural ve ölçüleri çiğnenmiştir.
7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadar ne yapmıştır da 1 milyon 800 vatandaşımızın desteğini kaybetmiştir. AKP ne yapmıştır da oy kazanmıştır? 1 Kasım’da bizden kopan kardeşlerimizin tercihlerini saygıya karşılıyoruz.
Türkiye’de ne değişmiştir? Dünyanın neresinde 4 ay 23 günde siyasi tutumlar bu kadar kesin bir şekilde dönüşmüştür? AKP’nin 49.5 oy oranı bizim göremediğimiz hangi siyasi icraatların sonucudur? Asayiş mi sağlandı, yolsuzlukların üzerine mi gidildi? AKP 4 ay 23 günde neyi başardı da tek başına iktidar olmaya hak kazandı?
Sipariş üzerine çalışan anket şirketleri bile çuvalladı, bu işin sırrı nedir? AKP ülkenin geleceğiyle oynarken, Türk milletinin birlik ve kardeşlik duygularıyla oynarken yine kazanmıştır.
Suruç’ta, Ankara’da canlı bombalar vatandaşlarımızın canlarını aldı. AKP’nin suç ortağı PKK oluk gibi kan akıttı. Asker ve polis canlı hedef haline getirildi. Türkiye şiddet diline resmen hapsedildi.
Silvan’da 12 gün sokağa çıkma yasağı uygulandı. Yasak biter bitmez geri çekilen Mehmetçiğin terör yandaşlarının hakaretlerine maruz kalması herkes gibi bizi de etkilemiştir.
Kahramanlarımızı aciz duruma düşürenlere, askeri işgalci gibi gösterenlere, olan biteni sineye çeken köksüzlere yedikleri içtikleri haram olsun diyorum.
1 Kasım’da iktidara gelmelerinin nedeni samimiyetmiş. Kimse kaybetmemiş… HDP’nin başkanlık sistemi tartışılabilir demesi tesadüf değildir. Al-ver sürecinin devreye alındığı anlaşılmıştır.
Seçimin hemen ardından Türk tipi başkanlık modelinin dillendirilmesi, referandumdan bahsedilmesi milli iradenin saptırılması Erdoğan’ın parlatılması gayretidir.
Başkanlık sistemiyle Türkiye’nin iki partili sisteme kayacağını söyleyen demokrasi düşmanlarının eline koz vermiştir. 1 Kasım’da MHP’nin başarısız olduğunu söyleyenlere dikkat ediniz. MHP olağanüstü kurultaya gitmeliymiş, ilk seçimde baraj altında kalınırmış. Davutoğlu’na bakarsak kongreden korkmamıza gerek yokmuş. Sana mı soracağız? Demek ki içimizde kıpırdananlarla hedef birlikteliğin var.
İçimizden ve dışımızdan MHP’nin çatısını uçurmak için çaba sarf eden ne kadar devşirme ve saray hafiyesi varsa devreye girmiştir. Bizde teslim edilecek, işgale bırakılacak parti yoktur. Bizim saray lejyonerlerine,işbirlikçilere devredilecek bir partimiz yoktur. MHP Türk milliyetçilerinin eseridir.
Kimse kaçak güreşmesin. 1 Kasım’da projelendirilen MHP’nin baraj altında kalmasıydı. Kaybetmemiz için her yol denendi. Asıl hedef Türk milleti ve Türklüktü.
Buzdolabına kaldırılan çözüm süreci müsibetinin tekrar konuşulması başlamıştır. Saraydan kulağına olağanüstü kurultay tavsiyesi fısıldananlar boy göstermeye başlamıştır. Bunlar AK trollerdir.”

Taraf, 17.11.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.