Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > CHP'li Haluk Koç: "Hakan Fidan artık MİT Müsteşarı olamaz"

Koç: "Hakan Fidan artık MİT Müsteşarı olamaz"
Hakan Fidan'ın milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu geri çekmesini muhalefet kanadından ilk değerlendiren isim CHP'li Haluk Koç oldu. Koç, Fidan'ın yeniden MİT Müsteşarlığı görevine getirilmemesi gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, milletvekili aday adaylığını geri çektiğini duyuran eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili, "Bir siyasi partiye üye olan Fidan yeniden MİT Müsteşarlığına getirilemez ve getirilmemelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Koç, eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili aday adaylığını geri çekmesi ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

 

Hakan Fidan'ın görevinden istifa ederek bir siyasi partiye kaydını yaptırdığını ifade eden Koç, açıklamasında şunlara yer verdi: "Türkiye Cumhuriyeti'nin istihbarat örgütü başkanlığından istifa ederek bir siyasi partiye kaydını yaptıran ve milletvekili adayı olduğunu açıklayan Hakan Fidan, bugün bir açıklama daha yaparak üyesi olduğu iktidar partisinin milletvekili adaylığından da çekildiğini duyurdu. Birçok oyun ve pazarlığı içerse de milletvekili adaylığından çekilmek Hakan Fidan'ın hakkıdır ama herkes şunu çok iyi bilmelidir ki bir siyasi partiye üye olan Fidan yeniden MİT Müsteşarlığına getirilemez ve getirilmemelidir."

Kulislerde Hakan Fidan'ın MİT Müsteşarlığı'na geri dönebileceği, ya da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda görev alabileceği de konuşuluyordu.

cnnturk.com, 09.03.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.