Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > AK Partili vekil: '90 yıllık reklam arası sona erdi'

AK Partili vekil: '90 yıllık reklam arası sona erdi'
AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu, sosyal medya hesabından yaptığı yorumda Osmanlı İmparatorluğu'nun 90 yıllık reklam arasının sona erdiğini öne sürdü.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu, sosyal medya hesabından yaptığı yorumla dikkatleri üzerine çekti. Milletvekili Babuşcu, Filistin Devlet Başkanı ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihteki temsili Türk askerleri ile birlikte çekilmiş olan fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafa yorumda bulunan Babuşcu, "Bu resim okunması gereken bir resim. Filistin'i vermediği bahanesiyle yıkılan Osmanlı İmparatorluğu ve Filistin Devlet Başkanı'yla Cumhurbaşkanı'mızın arka plan görüntüsü. Muhteşem bir zeka. Tabiki Sn Cumhurbaşkanı'mızın zekası. 600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" yorumunda bulundu.

GÖREVLERİ VE ÖZGEÇMİŞİ
Tülay Babaşcu’nun Meclis’te üstlendiği görevler şöyle: Fas Krallığı Dostluk Grubu Genel Sekreteri, Gürcistan Cumhuriyeti Dostluk Grubu Genel Sekreteri, Danimarka Dostluk Grubu Üyeliği, Lüxemburg Dostluk Grubu Üyeliği, İsveç Dostluk Grubu Üyeliği, Belçika Dostluk Grubu Üyeliği, İzlanda Dostluk Grubu Üyeliği, Panama Dostluk Grubu Üyeliği, İrlanda Dostluk Grubu Üyeliği, Hollanda Dostluk Grubu Üyeliği, Jamaika Dostluk Grubu Üyeliği, Mısır Dostluk Grubu Üyeliği, Panama Dostluk Grubu Üyeliği Malta Dostluk Grubu Üyeliği, Singapur Dostluk Grubu Üyeliği Tülay Babuşcu’nun resmi sitesinde yer alan özgeçmişi ise şöyle: 1999-200 yılında yabancı bir şirkette Eczacı olarak çalıştı. 2001 yılında Balıkesir merkezde Eczane açarak serbest eczacılık yapmaya başladı. Halen bu işe devam ediyor. 12.6.2013 itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi , Ak Parti Balıkesir Milletvekili olarak yasama görevini yürütüyor.

Milletvekilinin yorumu Balıkesir'de yayın yapan bir gazete tarafından 'Babuşcu'nun gafı' başlığı ile manşete taşınırken, Türkiye Cumhuriyeti'nin Millet Meclisi'nde yemin ettiği hatırlatıldı.


 

Hürriyet, 15.01.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.