Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan medya yöneticileriyle Fransa ve terörü konuştu

 Erdoğan medya yöneticileriyle Fransa ve terörü konuştu
CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dün İstanbul’da Beylerbeyi Sarayı’ndaki çalışma ofisinde bazı medya kuruluşlarının sahipleri ve yöneticileriyle bir araya geldi.

Yaklaşık 4 saat süren toplantıda, Fransa’daki saldırıların yanı sıra artan terör tehlikesi konuşuldu. Toplantıya TRT ve Anadolu Ajansı’nın yöneticilerinin yanı sıra Sabah, Takvim, Daily Sabah, ATV, aHaber, Akşam, Star, Kanal 24, Beyaz TV, Kanal A, Vakit, Milat, Kanal 7, Ülke TV, Yeni Şafak ve TV Net gibi iktidara yakın çizgide duran medya kuruluşlarının sahipleri ve yöneticileri katıldı. Erdoğan’ın toplantıda “Paralel Yapı bütün dünyada bizi karalayan ve bu terör odaklarıyla ilişkiliymişiz gibi gösteren yayınlar yapıyor. Bunlara karşı önlem almamız lazım” dediği öne sürüldü. Toplantı sürerken gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Paris’teki yürüyüşe katılacağı haberini olumlu karşılayan Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ın “Bunu yapanlar Müslüman değil, bu olayın İslamiyet’le ilgisi yok” açıklamalarını da olumlu bulduğunu ifade etti. Erdoğan’ın “Fransa’nın yanındayız ve yarınki yürüyüşte biz de olacağız” dediği kaydedildi. TRT’ye İngilizce yayın yapacak kanal projesini canlandırması ve hızlandırması talimatı veren Erdoğan’ın yurtdışındaki olumsuz ve hükümet karşıtı yayınlara karşı neler yapılabileceğini gazetecilere de sorduğu öğrenildi.

Algı operasyonlarına alet olmayın

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Erdoğan yayınladığı mesajında şunları vurguladı:
“Yakın tarihimizde demokrasimizin kesintiye uğradığı, vesayetin somut bir şekilde kendini hissettirdiği dönemlerde ciddi baskılara ve mağduriyetlere maruz kalmış olan medya çalışanlarımızın, geçmişten çıkardıkları dersler ışığında, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara artık itibar etmeyeceklerine inanıyorum. Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan medyamızın halkımızı doğru bilgilendirmenin yanı sıra birlik ve beraberliğimizin korunması, meselelerimizin suhuletle çözülmesine katkı sağlaması noktasında yapıcı bir rol üstlenmesi elbette mümkündür. Bu açıdan medya çalışanlarımızın, toplumumuzun hassasiyetlerini göz önünde bulundurmaya özen göstermeleri, karanlık odakların algı operasyonlarına alet olmamaları büyük önem arz etmektedir.”

Hürriyet, 11.01.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.