Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > İbrahim Kalın, Erdoğan'ın sözcüsü oldu

 İbrahim Kalın, Erdoğan'ın sözcüsü oldu
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi İbrahim Kalın'ı Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevine getirdi.
 

Cumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan , Cumhurbaşkanlığındaki yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde kendisine sözcü de belirledi. Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevinin, Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi İbrahim Kalın'a tevdi edildiği açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi İbrahim Kalın, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından sözcü olarak görevlendirildi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Sayın Cumhurbaşkanımız adına açıklama yapabileceği gibi, gerekli hallerde gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunabilecek. Sözcülük görevinin ihdası, kamuoyuyla daha sağlıklı bir iletişim açısından da önemli bir adım" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Görev Yetki ve Sorumlulukları Yönetmeliği'nde daha önce 'Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü' biçiminde bir görev yer almıyordu. Bu yeni uygulama, Cumhurbaşkanlığı makamının gündeme ilişkin açıklama ve değerlendirmeler için önümüzdeki süreçte Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü mekanizmasını da kullanabileceği anlamına geliyor.

Radikal, 11.12.2014

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.