Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan’dan yüksek yargıya ağır hakaret

Erdoğan’dan yüksek yargıya ağır hakaret
Tayyip Erdoğan, kongredeki veda konuşmasında cumhurbaşkanlığı görevine başlayacak bir devlet adamı gibi değil, başbakanlığı hiç bırakmayacak bir genel başkan gibi konuştu.

Zaman, 28.08.2014

Yine Hizmet Hareketi’ni hedef aldı, delilsiz, mesnetsiz iddialarını, hakaretlerini sürdürdü. Yargıtay Başkanlar Kurulu’nun, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun adli yıl açılış töreninde konuşma yapması yönünde karar almasına öfkeliydi. Yargıtay üyelerine ‘bir avuç haşhaşi’ demekten geri durmadı: “Hukuk sistemi bir avuç haşhaşinin şantajına mahkûm bırakılamaz. Kime çalıştığı belli olan Pensilvanya, hukuk sistemine emir, talimat veremez. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk sistemi, Hasan Sabbah benzeri meczupların oyuncağı asla olamaz. Vatansever hakim ve savcılar aralarındaki haşhaşileri temizleyecek, hukuk sistemi üzerindeki gölgeleri de kaldıracaktır. Cumhurbaşkanlığı makamı, yeni hükümetimiz ve siyaset kurumu, paralel yapıyla aynı zamanda, bürokratik vesayetle mücadaleyi sürdürecektir.”

DAVUTOĞLU EMANETÇİ DEĞİLDİR

Ahmet Davutoğlu’nun seçilmesinde ‘paralel yapı’yla mücadelesinin birinci derecede etkili olduğunu tekrarladı. Ardından, Davutoğlu’nun emanetçi olmadığını üzerine basa basa söyledi: “Altını çizerek ifade ediyorum; Sayın Davutoğlu bir emanetçi değildir. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. AK Parti bir tek adam partisi olmadı ve olmayacak. En tepede kimin olduğundan ziyade teşkilat asıl önemli olandır.”

Salonda bulunanlara, “13 yıldır gururla taşıdığım genel başkanlık vazifesini artık sizlere teslim ediyorum.” diye seslenen Erdoğan, zaman zaman parti içinden davaya ihanet edenler çıktığını dile getirdi. Ardından bu kesime şu ilginç mesajı gönderdi: “Onları hiç kimse hatırlamıyor ve hatırlamayacak. Unutulmaya namzet adaylar da yok değil ha. Var. Onlar da vakti saati geldiğinde o çöplüğün içerisinde yerlerini alacaklardır.”


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.