Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Skandal ses kaydının ardından Bakan Avcı'ya tepki büyük: İstifa et

Skandal ses kaydının ardından Bakan Avcı'ya tepki büyük: İstifa et

Başbakan Erdoğan'ın adı yolsuzluk skandallarıyla anılan oğlu Bilal'in yeni ses kaydı ortaya çıktı. Ses kaydının CHP tarafından yayınlanmasının ardından Milli Eğitim Bakanı'nın istifası isteniyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adı yolsuzluk skandallarıyla anılan oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu belirtilen bir ses kaydı bugün CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin tarafından yayınlandı.

Söz konusu ses kaydında Bilal Erdoğan, Milli Eğitimi dizayn ediyor, 'kızlı-erkekli' karma eğitime karşı çıkıyor. Oğul Erdoğan'ın ses kaydının yayınlanmasının ardından konu sosyal medyada bir numaralı gündem maddesi oldu. Çok sayıda internet kullanıcısı hedefine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı da aldı. Ülkede eğitimi Bakan Avcı'nın değil, Erdoğan'ın oğlu Bilal'in planladığı belirtildi, 'istifa' çağrıları yapıldı.İşte sosyal medyadaki tepkilerden bazıları

‏@samet_c: Bilal Erdoağn'ın ses kaydına göre Nabi Avcı'nın kendini imha etmesi gerekior. adam milli eğitim bakanı sanıyor kendisini.

@aysegngrmz:
bilal ne zamandan beri milli eğitim bakanı ??

@oozzii73:
Milli Eğitim Bakanı ne yapar? Bilal oğlanın isteklerine bakar..Yazık..

‏@ummuhanyuruk:
Yeni milli eğitim bakanı..Bilal Şehzade (!)

CHP'NİN YAYINLADIĞI GÖRÜŞMENİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

@Defect101: Bilal Erdoğan kızlı-erkekli kampüslere onay vermeyin Ankara bu konuda çok iradeli diyor.MEB kaldırılsın Diyanet baksın eğitim işlerine...

@FilozofRza:
Paralel Bilal oğlanın MEB dizaynı. Ey millet uyan ülkenin her tarafı işgal altında.

@Ladyimam:
Milli Eğitim Bakanlığı bu rezillik için açıklama yapmalıdır. Bilal Erdoğan hangi statü ile eğitim politikası belirliyor. MEB ne halde?

@erkancinar63:
Bu Bilal gemici mi,kuyumcu mu,mütahit mi,marketler zinciri sahibi mi,evde paraları sıfırlamakta görevli mi,yoksa MEB nı mı ben anlayamadım.

@Joseph_Sinan:
Bilal Erdoğan Meb bakanı mı olmuş?

@maya3434:
Bilal de meb adayı herhalde... Hepsi iş paylaşmışlar süper çalışkan aile:))

Cumhuriyet, 04.08.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.