Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bakan Yılmaz’ın açıklamasına Dışişleri yanıtı: Yeni bir durum yok

Bakan Yılmaz’ın açıklamasına Dışişleri yanıtı: Yeni bir durum yok

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın, IŞİD’in Musul’da kaçırıp elinde rehin tuttuğu Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ve 48 personel için görüşmelerin sürüğünü belirtip, “Belki yarın, öbür gün gelebilirler” diye yaptığı açıklama, Ankara kulislerini de hareketlendirdi.

Rehinelerin serbest bırakılması için çalışmaları koordinasyon içinde MİT ve Dışişleri Bakanlığı yürütüyor. Dışişleri kaynakları ise Bakan Yılmaz’ın açıklamasıyla ilgili, “Yeni bir durum olmadığını, an itibariyle Yılmaz’ın elinde yeni bir bilgi olup olmadığını ise bilemediklerini” söylediler.

DAVUTOĞLU SESLERİNİ DUYMADAN AÇIKLAMIYOR

Dünyanın değişik ülkelerinde kaçırılan Türklerin serbest bırakılması için yürütülen çalışmalarda hassasiyetiyle bilinen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise IŞİD’in daha önce kaçırdığı ve yapılan pazarlıklar sonucu serbest bıraktığı Türk TIR şoförleriyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söylemişti:
“Bu konular son derece hassas. Ben hiç bir zaman karşımda kurtarılması için çalışma yürüttüğümüz vatandaşımızın sesini duymadan, ailesiyle konuşmadan ve Sayın Başbakanımızla konuşmasını sağlamadan, serbest kaldıklarını teyid etmem. Şoförlerimizin sesini duyup, serbest bırakıldıklarını açıkladık.”

Hürriyet, 02.08.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.