Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Almanya'dan AKP'li Şamil Tayyar'a 'Madımak' yanıtı

Almanya'dan AKP'li Şamil Tayyar'a 'Madımak' yanıtı
AKP'li Şamil Tayyar'ın Sivas katliamına ilişkin 'Alman derin devleti' suçlamasına Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nden yanıt geldi

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın Sivas katliamı nedeniyle Alman derin devletini suçlamasına Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği tepki gösterdi. Almanya Büyükelçiliği'nden T24'e özel yapılan açıklamada, Tayyar'ın Sivas Katliamı'nın 21'ci yıldönümünde ortaya attığı suçlama için ""Bu beyan (Tayyar'ın mesajı) absürd ve tabiki tümüyle asılsız" denildi.

Tayyar'ın Sivas katliamı ile ilgili “Alman derin devletinin 1993′ün karanlık eylemlerinden Sivas katliâmını yıldönümünde bir kez daha lânetliyorum. Türk/Kürt çatışmasının derinleştirildiği 1993′deki çok uluslu karanlık eylemler serisine Sivas katliamıyla Alevi/Sünni çatışma planı eklendi” mesajı sosyal medyada da tepkiyle karşılandı.

AKP'li Tayyar'ın "Alman derin devleti" ifadesiyle hedef aldığı Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği yetkilileri ise konuya ilişkin yaptığı ilk değerlendirmede "Ciddi bulmuyoruz, açıklama dahi yapmamız gerek olduğunu düşünmüyoruz" yorumu geldi. Ardından konunun sosyal medyada tartışma yaratmış olması nedeniyle Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nden T24'e şu açıklama yapıldı:

"Bu beyan (Tayyar'ın mesajı) absürd ve tabiki tümüyle asılsız." 

t24.com.tr, 02.07.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.